Eng | Рус | عربي

Ziyaret ve Refakat Rehberi

ZİYARET REHBERİ

1-) Mesai saatleri içindeki ziyaretler her gün saat 13.00 – 14.00 arası ve akşam saat 19.00 – 20.00 arası olup bu saatler dışında kesinlikle ziyaretçi alınmamaktadır. Hasta ziyaretlerinizin kısa süreli olmasına ve toplu halde hasta ziyaretlerinde bulunmamasına özen gösteriniz.


2-) 10 yaşından küçük çocukların vücut direnci yetişkinlerden daha zayıf olduğundan hasta ziyaretlerine getirilmeleri çocuklarımızın sağlığı için zararlıdır. Bu nedenle 10 yaşından küçük çocuklar ziyarete kabul edilmeyecektir.

3-) Ziyaretçiler hastane içinde tütün ve alkollü içecekler kullanmaları yasaktır.


4-) ilgili anabilim dallarının kendi oluşturduğu özel politikaları olabilir; buna uyulmasına dikkat edilmelidir.


5-) Ziyarete gelirken hastaya kitap, dergi, gazete, sağlıklı bakım ürünleri ( kolonya, kağıt, peçete, kağıt havlu, kağıt mendil) çocuklara zararsız oyuncaklar dışında hediye getirilmemesi hasta sağlığı açısından önerilmektedir. Canlı çiçeklerin odaya çıkarılması kabul edilmemektedir.


6-) Ziyaretçilerimizin hastane ziyaret kurallarına uyması; tedavilerin aksamaması, hasta mahremiyeti ve servisin temiz tutulabilmesi açısından son derece önemlidir.


REFAKATÇİ REHBERİ

1-) Refakatçi gereksinimine hastanın doktoru tarafından karar verilmektedir ve bunun dışına çıkılmamaktadır.

2-) Refakatçi sayısı bir kişiyle sınırlıdır.


3-) Refakatçi değişimlerinde, refaketçi kimlik kartları yenilenmelidir. Refakatçi değişimlerinden servis sekreteri ve servis hemşireleri haberdar edilmelidir.


4-) Refakatçilerin adlarına düzenlenmiş refakat kimlik kartlarını sürekli takılı bulundurmaları gerekmektedir.


5-) Refakatçiler ( hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmamalıdır.


6-) Hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman ilgili hemşeriye haber verilmelidir.


7-) Refakatçiler hastanede tütün ve alkollü madde kullanmaları kesinlikle yasaktır.


8-) Refakatçiler hastaya yiyecek – içecek getirmemeleri hekim ya da hemşeriye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek içecek verilmemelidir.


9-) Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının ; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması , gürültü yapmaması şarttır.Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarına rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizite saatlerinde ve saat 23:00 den sonra kapatılması gerekmektedir.


10-) Refakatçiler hastane kurallarına uymalıdır. Hastane kurallarının ihlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmemektedir.

- REFAKATÇİ KURALLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
YOĞUN BAKIM GİRİŞ ÇIKIŞ KURALLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
ZİYARETÇİ GİRİŞ ÇIKIŞ KURALLARI İÇİN TIKLAYINIZ.